UVS-WIN energy distributor with fixed connection, normal and special circuit
Type UVS-WIN F6S6W
|Item no. 6107984
|EAN 4012196688166



Item no. / Type
6107984 / UVS-WIN F6S6W
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Input: 2x three-phase circuit via a screwless terminal block, 5-pin, for cable cross-sections of 0.5–4 mm².
Output: 12 self-locking plug connectors, 3-pin, in white (6x) and black (6x), 25 A, type WINSTA® MIDI (socket part: 2x L1, 2x L2, 2x L3 for each rotary current circuit).
Internal wiring: PVC non-sheathed cable H07V-U2.5.
Input: 2x three-phase circuit via a screwless terminal block, 5-pin, for cable cross-sections of 0.5–4 mm².
Output: 12 self-locking plug connectors, 3-pin, in white (6x) and black (6x), 25 A, type WINSTA® MIDI (socket part: 2x L1, 2x L2, 2x L3 for each rotary current circuit).
Internal wiring: PVC non-sheathed cable H07V-U2.5.
Output: 12 self-locking plug connectors, 3-pin, in white (6x) and black (6x), 25 A, type WINSTA® MIDI (socket part: 2x L1, 2x L2, 2x L3 for each rotary current circuit).
Internal wiring: PVC non-sheathed cable H07V-U2.5.
Input: 2x three-phase circuit via a screwless terminal block, 5-pin, for cable cross-sections of 0.5–4 mm².
Output: 12 self-locking plug connectors, 3-pin, in white (6x) and black (6x), 25 A, type WINSTA® MIDI (socket part: 2x L1, 2x L2, 2x L3 for each rotary current circuit).
Internal wiring: PVC non-sheathed cable H07V-U2.5.
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 163 mm |
| Height | 46 mm |
Technical data
| No. of outlets | 12 |
|---|---|
| Plug connector system, system-specific | yes |
| Input | 5-pole |
| Connection type | Terminal block |
| Number of input circuits | 2 |
| Colour of the plug connector system | Black/white |
| Cross-section of the connection cable | 4 mm² |
| Boyut | 300x196x46 |
| Material | Steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,134 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
UVS-WIN F6S6W
6107984
UVS-WIN F6S6W
Item no.
6107984

