VA cable bracket with tightening strap
Type isCon HS VA
|Item no. 5408052
|EAN 4012195674726




Item no. / Type
Dimension d min.
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Cable bracket with tightening strap for isCon® conductor, for mounting on pipes with Ø ≤ 600 mm. Including sprung discs to protect the screws against loosening.
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 2,5 mm |
|---|---|
| Dimension H | 66,5 mm |
| Dimension d min. | 23 mm |
Technical data
| Material of the crossbar | Stainless steel, rustproof 1.4301 |
|---|---|
| Material of the base | Stainless steel, rustproof 1.4301 |
| Alt parça malzemesi | V2A |
| Üst parça malzemesi | V2A |
| Boyut | Ø23mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | Black |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,2876 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d min.
Item no.
isCon HS VA
23
5408052
isCon HS 26 VA
26
5408068
Dimension d min.
isCon HS VA
Item no.
5408052
Dimension d min.
23
isCon HS 26 VA
Item no.
5408068
Dimension d min.
26

