VA roof conductor holder, pitched roofs
Type isCon H280 VA
|Item no. 5408047
|EAN 4012195674870



Item no. / Type
Length
Montaj yüksekliği
Conductor diameter, min.
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
• For routing of the isCon® conductor on pitched roofs
• Cable bracket with sprung discs to protect the screws against loosening
• Cable bracket with sprung discs to protect the screws against loosening
Technical data
Dimensions
| Length | 280 mm |
|---|---|
| Dimension L | 2,5 mm |
Technical data
| Montaj yüksekliği | 55 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 23 |
| Connection | Round conductor |
| Conductor fastening type | With clamp clip |
| Application | Pitched roof |
| Mounting type | Screw-on |
| Boyut | 280mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,171 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Montaj yüksekliği
Conductor diameter, min.
Item no.
isCon H280 VA
280
55
23
5408047
isCon H280 26 VA
280
55
26
5408074
Conductor diameter, min.
isCon H280 VA
Item no.
5408047
Length
280
Montaj yüksekliği
55
Conductor diameter, min.
23
isCon H280 26 VA
Item no.
5408074
Length
280
Montaj yüksekliği
55
Conductor diameter, min.
26

