VHF cover plate, for 1x surface-mounted socket, type ASD
Type VHF-P12
|Item no. 6109856
|EAN 4012196169368



Item no. / Type
6109856 / VHF-P12
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover plate with a Ø 45 mm opening for the installation of an extension socket (type ASD-...) with 38 mm fastening track, including 4 screws for fastening the device.
Technical data
Dimensions
| Width | 104,5 mm |
|---|---|
| Height | 159,5 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | no |
|---|---|
| Ünite sayısı | 1 |
| Koruma sınıfı | IP20 |
| Blanking lid | no |
| Installation technology | Miscellaneous |
| Fastening type | Screw-on |
| Opening shape | Round |
| Boyut | 166x105mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Rape yellow; RAL 1021 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2266 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
VHF-P12
6109856
VHF-P12
Item no.
6109856
