Wall and support bracket AW 15 FT
Type AW 15 21 FT
|Item no. 6420680
|EAN 4012196207190



Item no. / Type
Width
kN de F
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Light-duty wall and support bracket with welded head plate.
Fastening of the bracket to the U support of width 400 mm or greater using a hexagonal bolt through both sides of the support. Please insert suitable spacers.
Technical data
Dimensions
| Length | 40 mm |
|---|---|
| Width | 210 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension A | 40 mm |
| Dimension B | 210 mm |
| Dimension H | 60 mm |
| Dimension W | 210 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Hole diameter | 11 mm |
| EPD article | yes |
| Version for | Wall and support bracket |
| kN de F | 1,5 kN |
| Boyut | B210mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Müsaade edilen konsol yükü altında konsol ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
mm olarak konsol uzunlukları ile yük eğrisi
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5831 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6406122
Truss-head bolt with flange nut FType
FRSB 6x12 F
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (7)
Declarations (5)
Certificates (1)
Instructions and Aid (4)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
kN de F
Colour
Item no.
AW 15 11 FT
110
1,5
Çinko grisi
6420656
AW 15 16 FT
160
1,5
Çinko grisi
6420664
AW 15 21 FT
210
1,5
Çinko grisi
6420680
AW 15 31 FT
310
1,5
Çinko grisi
6420710
AW 15 41 FT
410
1,5
Çinko grisi
6420745
AW 15 51 FT
510
1,5
Çinko grisi
6420788
AW 15 56 FT
560
1,5
Çinko grisi
6420796
AW 15 61 FT
610
1,5
Çinko grisi
6420826
Width
AW 15 11 FT
Item no.
6420656
Width
110
kN de F
1,5
Colour
Çinko grisi
AW 15 16 FT
Item no.
6420664
Width
160
kN de F
1,5
Colour
Çinko grisi
AW 15 21 FT
Item no.
6420680
Width
210
kN de F
1,5
Colour
Çinko grisi
AW 15 31 FT
Item no.
6420710
Width
310
kN de F
1,5
Colour
Çinko grisi
AW 15 41 FT
Item no.
6420745
Width
410
kN de F
1,5
Colour
Çinko grisi
AW 15 51 FT
Item no.
6420788
Width
510
kN de F
1,5
Colour
Çinko grisi
AW 15 56 FT
Item no.
6420796
Width
560
kN de F
1,5
Colour
Çinko grisi
AW 15 61 FT
Item no.
6420826
Width
610
kN de F
1,5
Colour
Çinko grisi





