Wall bracket AW 80
Type AW 80 21 FT
|Item no. 6417752
|EAN 4012196203475


Item no. / Type
Width
kN de F
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Heavy-duty wall bracket with welded head plate.
When fastening cable trays and ladders with truss-head bolts of size M6, please order large washers separately (perforation in bracket 9 x ...).
Technical data
Dimensions
| Length | 50 mm |
|---|---|
| Width | 210 mm |
| Height | 110 mm |
| Dimension A | 50 mm |
| Dimension B | 210 mm |
| Dimension H | 110 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Hole diameter | 17,5 mm |
| Version for | Wall and support bracket |
| kN de F | 8 kN |
| Boyut | B210mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Müsaade edilen konsol yükü altında konsol ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
mm olarak konsol uzunlukları ile yük eğrisi
Environmental Data
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,6672 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6406122
Truss-head bolt with flange nut FType
FRSB 6x12 F
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (5)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (1)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
kN de F
Item no.
AW 80 21 FT
210
8
6417752
AW 80 31 FT
310
8
6417779
AW 80 41 FT
410
8
6417795
AW 80 51 FT
510
8
6417817
AW 80 61 FT
610
8
6417833
AW 80 71 FT
710
8
6417868
AW 80 81 FT
810
8
6417884
Width
AW 80 21 FT
Item no.
6417752
Width
210
kN de F
8
AW 80 31 FT
Item no.
6417779
Width
310
kN de F
8
AW 80 41 FT
Item no.
6417795
Width
410
kN de F
8
AW 80 51 FT
Item no.
6417817
Width
510
kN de F
8
AW 80 61 FT
Item no.
6417833
Width
610
kN de F
8
AW 80 71 FT
Item no.
6417868
Width
710
kN de F
8
AW 80 81 FT
Item no.
6417884
Width
810
kN de F
8

