Wall bracket WW
Type WW 100 15 FS
|Item no. 6015360
|EAN 4012196608591



Item no. / Type
kN de F
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Wall bracket for fastening to masonry and concrete to accept low loads.
Technical data
Dimensions
| Length | 108 mm |
|---|---|
| Width | 158 mm |
| Height | 45 mm |
| Dimension L | 158 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Version for | Wall brackets |
| kN de F | 0,12 kN |
| Boyut | 158x108 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,6422 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
kN de F
Item no.
WW 100 15 FS
0,12
6015360
WW 100 20 FS
0,09
6015379
kN de F
WW 100 15 FS
Item no.
6015360
kN de F
0,12
WW 100 20 FS
Item no.
6015379
kN de F
0,09


