Wall connection, angled
Type 101 WG-16
|Item no. 5408986
|EAN 4012195613374



Item no. / Type
5408986 / 101 WG-16
Dimension L
110 mm
Dimension d Ø
16 mm
Dimension d min.
30 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
• Wall connection for GFK rods
• Dimension D Ø: 16 mm
• Dimension D Ø: 16 mm
Technical data
Dimensions
| Length | 150 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 63 mm |
| Dimension L | 110 mm |
| Dimension d Ø | 16 mm |
| Dimension d min. | 30 mm |
Technical data
| Connection | Round conductor |
|---|---|
| Boyut | 200x160x65 |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,4184 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Dimension d Ø
Dimension d min.
Item no.
101 WG-16
110
16
30
5408986
101 WG-16
Item no.
5408986
Dimension L
110
Dimension d Ø
16
Dimension d min.
30


