Wall, floor and ceiling bracket with 3 holes A2
Type WBDHE 41 A2
|Item no. 1123195
|EAN 4012195939290




Item no. / Type
1123195 / WBDHE 41 A2
Length
102 mm
Width
134 mm
Height
110 mm
Material thickness
5 mm
Version for
Perforated
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
The wall, floor and ceiling bracket can ideally be used as a panel for wall, floor and ceiling mounting.
Also suitable for stand and frame construction in conjunction with the mounting rails MS4141.
Also suitable for stand and frame construction in conjunction with the mounting rails MS4141.
Technical data
Dimensions
| Length | 102 mm |
|---|---|
| Width | 134 mm |
| Height | 110 mm |
Technical data
| Yarık uzunluğu | 22 mm |
|---|---|
| Material thickness | 5 mm |
| Statik değer A | 2,97 cm² |
| Statik değer Iy | 6,05 cm⁴ |
| Statik değer Iz | 9,01 cm⁴ |
| Statik değer Wy | 2,91 cm³ |
| Statik değer Wz | 4,4 cm³ |
| Hole size | 25 x 11 |
| Profile shape | C profil |
| Version for | Perforated |
| Boyut | 134x110x102 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,9684 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Material thickness
Version for
Item no.
WBDHE 41 A2
102
134
110
5
Perforated
1123195
WBDHE 41 A2
Item no.
1123195
Length
102
Width
134
Height
110
Material thickness
5
Version for
Perforated


