Washer F
Type 966 M6 F
|Item no. 3402444
|EAN 4012195300731



Item no. / Type
Dimension d
Vida dişi
Dimension d max.
Dimension d min.
Dimension h
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Genel amaçlı kullanım için pul.
Technical data
Technical data
| Material thickness | 1,6 mm |
|---|---|
| Vida dişi | M6 |
| External diameter | 12 mm |
| Hole diameter | 6,4 mm |
| Boyut | M6 |
| Surface | Hot galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
| Hole shape | Round |
Dimensions
| Dimension d | 6,6 mm |
|---|---|
| Dimension d max. | 12 mm |
| Dimension d min. | 12 mm |
| Dimension h | 1,6 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0029 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Vida dişi
Dimension d max.
Dimension d min.
Dimension h
Item no.
966 M6 F
6,6
M6
12
12
1,6
3402444
966 M8 F
9
M8
16
16
1,6
3402452
966 M10 F
11
M10
20
20
2
3402460
966 M12 F
13,5
M12
24
24
2,5
3402479
Dimension d
Vida dişi
Dimension d max.
Dimension d min.
Dimension h
966 M6 F
Item no.
3402444
Dimension d
6,6
Vida dişi
M6
Dimension d max.
12
Dimension d min.
12
Dimension h
1,6
966 M8 F
Item no.
3402452
Dimension d
9
Vida dişi
M8
Dimension d max.
16
Dimension d min.
16
Dimension h
1,6
966 M10 F
Item no.
3402460
Dimension d
11
Vida dişi
M10
Dimension d max.
20
Dimension d min.
20
Dimension h
2
966 M12 F
Item no.
3402479
Dimension d
13,5
Vida dişi
M12
Dimension d max.
24
Dimension d min.
24
Dimension h
2,5

