Welding angle
Type ASW FT
|Item no. 6015350
|EAN 4012195696582



Item no. / Type
6015350 / ASW FT
Height
25 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Welding angle for mounting shipbuilding cable ladders and marine trays, for welding to steel structures.
Technical data
Dimensions
| Length | 50 mm |
|---|---|
| Width | 25 mm |
| Height | 25 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Ölçü | 25x50 |
| Boyut | 50x25x4 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1356 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Item no.
ASW FT
25
6015350
ASW FT
Item no.
6015350
Height
25


