Wide span cable tray WKSG 110 A2
Type WKSG 120 A2
|Item no. 6098161
|EAN 4012195683506




Item no. / Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Plate thickness
Smallest selling unit: 6 m
6m
m
Description
Wide span cable tray system, perforated, with a side height of 110 mm.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
Straight connectors of type WRVL 110 should be ordered separately and in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Length | 6000 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 110 mm |
| Dimension L | 6000 mm |
| Dimension B | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | yes |
| Usable cross-section | 202 cm² |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 2 mm |
| Tabanda montaj deliği | yes |
| Usable cross-section | 20200 mm² |
| Ölçü | 110 X 200 |
| Boyut | 110x200x6000 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
| Magnetic shield insulation with cover | 50 dB |
| Magnetic shield insulation without cover | 20 dB |
| Usable length | 6000 mm |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Loads
| Destek aralığı 3,0m | 2,5 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 3,5m | 2,01 kN/m |
| Destek aralığı 4,0m | 1,6 kN/m |
| Destek aralığı 4,5m | 1,32 kN/m |
| Destek aralığı 5,0m | 1,1 kN/m |
| Destek aralığı 6,0m | 0,75 kN/m |
| Destek aralığı 7,0m | 0,45 kN/m |
| Destek aralığı 8,0m | 0,2 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
Test yönteminde yük şeması
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Environmental Data
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 35,9073 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6091393
Straight and angle connector A2Type
WRWVK 110 A2
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (5)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Plate thickness
Item no.
WKSG 120 A2
6000
200
hayır
2
6098161
WKSG 130 A2
6000
300
no
2
6098165
WKSG 140 A2
6000
400
no
2
6098169
WKSG 150 A2
6000
500
no
2
6098173
WKSG 160 A2
6000
600
no
2
6098177
Width
Maintain electrical functions
WKSG 120 A2
Item no.
6098161
Length
6000
Width
200
Maintain electrical functions
hayır
Plate thickness
2
WKSG 130 A2
Item no.
6098165
Length
6000
Width
300
Maintain electrical functions
no
Plate thickness
2
WKSG 140 A2
Item no.
6098169
Length
6000
Width
400
Maintain electrical functions
no
Plate thickness
2
WKSG 150 A2
Item no.
6098173
Length
6000
Width
500
Maintain electrical functions
no
Plate thickness
2
WKSG 160 A2
Item no.
6098177
Length
6000
Width
600
Maintain electrical functions
no
Plate thickness
2






