Wire cable clamp A4
Type 261 3-6 A4
|Item no. 5305016
|EAN 4012195901785



Item no. / Type
5305016 / 261 3-6 A4
for cable diameter, min.
3 mm
for rope diameter maks.
6 mm
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
The cable and pipe fastenings of the special system include cable ties, fastening straps and installation strips, with which cable and pipe installations can be fastened to cable support systems such as cable or mesh cable trays or other mounting constructions. A complete tensioning wire system to suspend and catch cable weights is also a component part of the special system.
Technical data
Technical data
| Vida | M6x12 |
|---|---|
| for cable diameter, min. | 3 mm |
| for rope diameter maks. | 6 mm |
| Version for | Not insulated |
| Boyut | 3-6mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,112 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
for cable diameter, min.
for rope diameter maks.
Item no.
261 3-6 A4
3
6
5305016
261 3-6 A4
Item no.
5305016
for cable diameter, min.
3
for rope diameter maks.
6

