Wire cable clamp G
Type 947 3 G
|Item no. 5302021
|EAN 4012195414551



Item no. / Type
for cable diameter, min.
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Wire cable clamp for fastening steel wire tensioning ropes.
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 20 mm |
|---|---|
| Dimension B | 4 mm |
| Dimension C | 4 mm |
Technical data
| for cable diameter, min. | 3 mm |
|---|---|
| Version for | Not insulated |
| Boyut | 3mm |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0183 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
for cable diameter, min.
Item no.
947 3 G
3
5302021
947 5 G
5
5302056
947 6 G
6
5302064
947 8 G
8
5302080
947 10 G
10
5302102
for cable diameter, min.
947 3 G
Item no.
5302021
for cable diameter, min.
3
947 5 G
Item no.
5302056
for cable diameter, min.
5
947 6 G
Item no.
5302064
for cable diameter, min.
6
947 8 G
Item no.
5302080
for cable diameter, min.
8
947 10 G
Item no.
5302102
for cable diameter, min.
10

