Wire retainer for type LK4 and LK4 N
Type LK4 H
|Item no. 6178092
|EAN 4012196008339



Item no. / Type
6178092 / LK4 H
Dimension b
25 mm
Dimension a
56 mm
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Wire retainer for wiring trunking, type LK4 and LK4 N. The wire retainer prevents already inserted cables from falling out. These predetermined breaking points allow the length to be reduced for various trunking widths to 38, 28 and 23 mm.
Technical data
Dimensions
| Width | 56 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Dimension b | 25 mm |
| Dimension a | 56 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | no |
|---|---|
| Kanal genişliğine uyarlanabilir | yes |
| Material | Polystyrene |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,013 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension b
Dimension a
Item no.
LK4 H
25
56
6178092
LK4 H
Item no.
6178092
Dimension b
25
Dimension a
56

