XLR connection, 1 module, straight outlet, 3-pin connector, as screw connection, pure white
Type MTG-X3M S RW1
|Item no. 6105258
|EAN 4012196102105




Item no. / Type
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Multimedia support with one XLR connection socket, straight cable outlet, without labelling panel, 3-pin XLR socket with screw connection. Support plate with locking fastening, suitable for horizontal and vertical installation in the system environment.
For installation in Rapid 45 device installation ducts, Rapid 80 device installation ducts, service poles and underfloor systems.
For installation in Rapid 45 device installation ducts, Rapid 80 device installation ducts, service poles and underfloor systems.
Technical data
Dimensions
| Width | 45 mm |
|---|---|
| Height | 45 mm |
Technical data
| Hinged cover | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Ünite sayısı | 1 |
| Çekme yükü azaltma imkanı | no |
| Koruma sınıfı | IP20 |
| Support ring | yes |
| With dust protection | no |
| With printed label | no |
| Lamp-wire connector | no |
| Depth | 9 mm |
| Surface version | Matt |
| Transparent | no |
| Combination | Basic element with central cover plate |
| Use | XLR |
| Labelling panel | Without labelling panel |
| Fastening type | Lock |
| Boyut | 45x45mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1771 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Use
Colour
Outlet direction
Item no.
MTG-X3M S RW1
XLR
Pure white; RAL 9010
6105258
MTG-X3M S SWGR1
XLR
Black-grey; RAL 7021
Straight
6105260
MTG-X3M S AL1
XLR
Aluminium painted
6105262
Colour
MTG-X3M S RW1
Item no.
6105258
Use
XLR
Colour
Pure white; RAL 9010
MTG-X3M S SWGR1
Item no.
6105260
Use
XLR
Colour
Black-grey; RAL 7021
Outlet direction
Straight
MTG-X3M S AL1
Item no.
6105262
Use
XLR
Colour
Aluminium painted


