45° bend 35 FT
Type RB 45 315 FT
|Item no. 7065167
|EAN 4012196926893



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
45° bend, horizontal, for all cable tray types of 35 mm side height.
The WKV 35 angle connector is designed for 90° bends and can be adjusted to 45° on site. The fitting is shipped in an unmounted state.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 150 mm |
| Dimension R | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Supplied connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 45° |
| Change of direction | Horizontal |
| Type | Bend, rigid |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | 35x150 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RB 45 315 FT
150
Hot-dip galvanised
Steel
7065167
RB 45 320 FT
200
Hot-dip galvanised
Steel
7065213
RB 45 330 FT
300
Hot-dip galvanised
Steel
7065310
Width
RB 45 315 FT
Item no.
7065167
Width
150
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
RB 45 320 FT
Item no.
7065213
Width
200
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
RB 45 330 FT
Item no.
7065310
Width
300
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel


