45° Magic bend 110 FT
Type RBM 45 110 FT
|Item no. 6041780
|EAN 4012195880264



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
45° bend with quick connector system. For all cable tray types of 110 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 45° |
| Change of direction | Horizontal |
| Boyut | 110x100 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RBM 45 110 FT
100
Hot-dip galvanised
Steel
6041780
RBM 45 115 FT
150
Hot-dip galvanised
Steel
6041781
RBM 45 140 FT
400
Hot-dip galvanised
Steel
6041786
RBM 45 160 FT
600
Hot-dip galvanised
Steel
6041790
Width
RBM 45 110 FT
Item no.
6041780
Width
100
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
RBM 45 115 FT
Item no.
6041781
Width
150
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
RBM 45 140 FT
Item no.
6041786
Width
400
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
RBM 45 160 FT
Item no.
6041790
Width
600
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel


