90° mesh cable tray bend FT
Type GRB 90 510 FT
|Item no. 6002218
|EAN 4012196001699



Item no. / Type
Width
Maintain electrical functions
Tel çapı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° bend, horizontal, for all mesh cable trays of 55 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 55 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Without connectors |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Type | Horizontal bend |
| Tel çapı | 3,9 mm |
| Boyut | 55x100 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3155 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Maintain electrical functions
Tel çapı
Item no.
GRB 90 510 FT
100
hayır
3,9
6002218
GRB 90 515 FT
150
hayır
3,9
6002222
GRB 90 520 FT
200
hayır
3,9
6002226
GRB 90 530 FT
300
hayır
4,8
6002234
GRB 90 540 FT
400
hayır
4,8
6002242
GRB 90 550 FT
500
hayır
4,8
6002250
GRB 90 560 FT
600
hayır
4,8
6002269
Width
Tel çapı
GRB 90 510 FT
Item no.
6002218
Width
100
Maintain electrical functions
hayır
Tel çapı
3,9
GRB 90 515 FT
Item no.
6002222
Width
150
Maintain electrical functions
hayır
Tel çapı
3,9
GRB 90 520 FT
Item no.
6002226
Width
200
Maintain electrical functions
hayır
Tel çapı
3,9
GRB 90 530 FT
Item no.
6002234
Width
300
Maintain electrical functions
hayır
Tel çapı
4,8
GRB 90 540 FT
Item no.
6002242
Width
400
Maintain electrical functions
hayır
Tel çapı
4,8
GRB 90 550 FT
Item no.
6002250
Width
500
Maintain electrical functions
hayır
Tel çapı
4,8
GRB 90 560 FT
Item no.
6002269
Width
600
Maintain electrical functions
hayır
Tel çapı
4,8



