Adapter PG-M
Type 107 ADA PG7-M12
|Item no. 2031465
|EAN 4012195372042



Item no. / Type
Thread dimension, metric, internal
Thread dimension, PG, external
WAF
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Bir Pg vida dişli deliği bir metrik vida dişli deliğe dönüştürme adaptörü
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 20,3 mm |
|---|---|
| Dimension L1 | 7,9 mm |
| Dimension L2 | 5 mm |
| Dimension L3 | 10,4 mm |
| Dimension E | 16,5 mm |
| Dimension D | 7,7 mm |
Technical data
| Patlamaya karşı korumalı | hayır |
|---|---|
| Thread type: Internal thread | Metric |
| Thread type: External thread | PG |
| Thread dimension, metric, internal | 12 |
| Thread dimension, PG, external | 7 |
| Nickel-plated | hayır |
| WAF | 15 |
| Boyut | PG7-M12 |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0172 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Thread dimension, metric, internal
Thread dimension, PG, external
WAF
Item no.
107 ADA PG7-M12
12
7
15
2031465
107 ADA PG9-M12
12
9
19
2031466
107 ADA PG11-M16
16
11
22
2031467
107 ADA PG13-M20
20
13,5
24
2031468
107 ADA PG16-M20
20
16
27
2031469
107 ADA PG21-M25
25
21
33
2031470
107 ADA PG29-M32
32
29
42
2031471
Thread dimension, metric, internal
Thread dimension, PG, external
WAF
107 ADA PG7-M12
Item no.
2031465
Thread dimension, metric, internal
12
Thread dimension, PG, external
7
WAF
15
107 ADA PG9-M12
Item no.
2031466
Thread dimension, metric, internal
12
Thread dimension, PG, external
9
WAF
19
107 ADA PG11-M16
Item no.
2031467
Thread dimension, metric, internal
16
Thread dimension, PG, external
11
WAF
22
107 ADA PG13-M20
Item no.
2031468
Thread dimension, metric, internal
20
Thread dimension, PG, external
13,5
WAF
24
107 ADA PG16-M20
Item no.
2031469
Thread dimension, metric, internal
20
Thread dimension, PG, external
16
WAF
27
107 ADA PG21-M25
Item no.
2031470
Thread dimension, metric, internal
25
Thread dimension, PG, external
21
WAF
33
107 ADA PG29-M32
Item no.
2031471
Thread dimension, metric, internal
32
Thread dimension, PG, external
29
WAF
42
