Adjustable bend element 110 FT
Type LGBE 1120 FT
|Item no. 6225510
|EAN 4012196445097



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Adjustable bend element with welded rung for use in the cable ladder types with a side height of 110 mm.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension R | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Hinged | yes |
| Side rail version | Flat profile |
| Change of direction | Vertical, rising/falling |
| Yan parça kalınlığı | 1,5 mm |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,6177 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6406122
Truss-head bolt with flange nut FType
FRSB 6x12 F
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
LGBE 1120 FT
200
1,5
6225510
LGBE 1130 FT
300
1,5
6225512
LGBE 1140 FT
400
1,5
6225514
LGBE 1145 FT
450
1,5
6225516
LGBE 1150 FT
500
1,5
6225518
LGBE 1160 FT
600
1,5
6225520
Width
LGBE 1120 FT
Item no.
6225510
Width
200
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBE 1130 FT
Item no.
6225512
Width
300
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBE 1140 FT
Item no.
6225514
Width
400
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBE 1145 FT
Item no.
6225516
Width
450
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBE 1150 FT
Item no.
6225518
Width
500
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBE 1160 FT
Item no.
6225520
Width
600
Yan parça kalınlığı
1,5



