Adjustable connector FT
Type LGVG 110 FT
|Item no. 6216653
|EAN 4012195065746



Item no. / Type
6216653 / LGVG 110 FT
Height
110 mm
Plate thickness
1,5 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Adjustable connector as internal connector to join cable ladders and fittings with a side height of 110 mm. Angle can be adjusted vertically.
The bolt fastening ensures the continuity of the equipotential bonding.
Technical data
Dimensions
| Length | 360 mm |
|---|---|
| Width | 28 mm |
| Height | 110 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | yes |
| Ölçü | 314x360 |
| Suitable for cable tray system height | 110 mm |
| Version for | Straight and angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 114x360 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,2694 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Plate thickness
Item no.
LGVG 110 FT
110
1,5
6216653
LGVG 110 FT
Item no.
6216653
Height
110
Plate thickness
1,5


