Adjustable bend element 110 FT
Type SLGBE 1120 FT
|Item no. 6225530
|EAN 4012196445158



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Adjustable bend element, heavy-duty, with welded rung for use in the cable ladder types with a side height of 110 mm.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension R | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Hinged | yes |
| Side rail version | Flat profile |
| Change of direction | Vertical, rising/falling |
| Yan parça kalınlığı | 2 mm |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,5869 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6406122
Truss-head bolt with flange nut FType
FRSB 6x12 F
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
SLGBE 1120 FT
200
2
6225530
SLGBE 1130 FT
300
2
6225532
SLGBE 1140 FT
400
2
6225534
SLGBE 1150 FT
500
2
6225538
SLGBE 1160 FT
600
2
6225540
Width
SLGBE 1120 FT
Item no.
6225530
Width
200
Yan parça kalınlığı
2
SLGBE 1130 FT
Item no.
6225532
Width
300
Yan parça kalınlığı
2
SLGBE 1140 FT
Item no.
6225534
Width
400
Yan parça kalınlığı
2
SLGBE 1150 FT
Item no.
6225538
Width
500
Yan parça kalınlığı
2
SLGBE 1160 FT
Item no.
6225540
Width
600
Yan parça kalınlığı
2




