AZ small duct 100 A2
Type AZK 100 A2
|Item no. 6075304
|EAN 4012196069255



Item no. / Type
6075304 / AZK 100 A2
Length
3000 mm
Width
100 mm
Maintain electrical functions
no
Plate thickness
1,5 mm
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
AZ channel with a side height of 50 mm.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Usable cross-section | 50 cm² |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Tabanda montaj deliği | yes |
| NATO hole pattern | no |
| Usable cross-section | 5000 mm² |
| Boyut | 50x100x3000 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Loads
| Destek aralığı 1,0m | 1,7 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 1,5m | 1,5 kN/m |
| Destek aralığı 2,0m | 1 kN/m |
| Destek aralığı 2,5m | 0,8 kN/m |
| Destek aralığı 3,0m | 0,25 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
Test yönteminde yük şeması
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Environmental Data
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 11,8636 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6066514
A4 suspension bracket 100Type
AHB 100 D5 A4
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Plate thickness
Item no.
AZK 100 A2
3000
100
hayır
1,5
6075304
AZK 100 A2
Item no.
6075304
Length
3000
Width
100
Maintain electrical functions
hayır
Plate thickness
1,5


