Bundle clip A2
Type 2056 B 80 A2
|Item no. 1194372
|EAN 4012195476771




Item no. / Type
1194372 / 2056 B 80 A2
Dimension B
100 mm
Dimension H
80 mm
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Clip and bolt made of hot-dip galvanised steel, countersunk head bolt made of rustproof stainless steel, slide nut made of electrogalvanised stainless steel.
Stainless steel version: clip and screw made of hot-dip galvanised steel, slide nut, type 5019, made of rust-proof stainless steel.
Technical data
Technical data
| for rail with slot width (with interval), min. | 17 mm |
|---|---|
| for rail with slot width (with interval), max. | 16 mm |
| Halogen-free | no |
| With plastic trough | no |
| With metal trough | yes |
| Surface addition | hot galvanised |
| Material addition | Steel |
| Mounting type | Profile rail |
| Dimension | 80x100mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Dimensions
| Dimension B | 100 mm |
|---|---|
| Dimension H | 80 mm |
| Dimension h | 55 mm |
Environmental Data
1,8282 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 1,8282 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension B
Dimension H
Item no.
2056 B 80 A2
100
80
1194372
2056 B 80 A2
Item no.
1194372
Dimension B
100
Dimension H
80

