Corner connector A4
Type GEV 36 A4
|Item no. 6016764
|EAN 4012196120253



Item no. / Type
6016764 / GEV 36 A4
Width
23 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Corner connector for the creation of mesh cable tray bend elements.
Including FRS M6 x 12 bolt with flange nut
Technical data
Dimensions
| Length | 56 mm |
|---|---|
| Width | 23 mm |
| Height | 16 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Kafes kablo kanalı için uygun | yes |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Ölçü | 42-54 x 23 |
| Suitable for mesh cable tray wire, min. | 3,9 mm |
| Suitable for mesh cable tray wire, max. | 4,9 mm |
| Version for | Corner connector |
| Connection type | Screw connector |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4401 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1819 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
GEV 36 A4
23
6016764
GEV 36 A4
Item no.
6016764
Width
23



