Cover plate, Telitank T4B, Modul 45® installation opening
Type T4B P7 9011
|Item no. 7408276
|EAN 4012195114895



Item no. / Type
7408276 / T4B P7 9011
Colour
Graphite black; RAL 9011
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover plate with rectangular opening for a double Modul 45 socket, suitable for T4B lengthwise side (1/1 cover).
Technical data
Dimensions
| Length | 77 mm |
|---|---|
| Width | 110 mm |
| Height | 12 mm |
Technical data
| Labelling panel | no |
|---|---|
| Number of units | 2 |
| Device type | Grid M45 |
| Application | On-floor tank |
| Installation technology | Grid M45 |
| Number of single openings | 0 |
| Number of double openings | 1 |
| Number of triple openings | 0 |
| Number of CEE/Perilex openings | 0 |
| Number of square openings | 0 |
| Number of round openings | 0 |
| Number of oval openings | 0 |
| Suitable for labelling panel | no |
| Fastening type | Screw-on |
| Dimension | 110x77mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Graphite black; RAL 9011 |
Environmental Data
0,0857 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0857 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Certificates (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Colour
Item no.
T4B P7 9011
Graphite black; RAL 9011
7408276
T4B P7 9011
Item no.
7408276
Colour
Graphite black; RAL 9011

