Cover with turn buckle A4
Type DRL 100 A4
|Item no. 6052980
|EAN 4012195675679




Item no. / Type
Length
Width
Plate thickness
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Cover for cable trays and cable ladders with three pairs of turn buckles.
When using covers outdoors, additional measures against the influence of wind must be taken.
When using covers outdoors, additional measures against the influence of wind must be taken.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 13 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Mandal kilit sayısı | 6 St. |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | 100x3000 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 5,2335 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (5)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Plate thickness
Item no.
DRL 100 A4
3000
100
1
6052980
DRL 200 A4
3000
200
1
6052981
DRL 300 A4
3000
300
1
6052983
DRL 400 A4
3000
400
1
6052984
DRL 500 A4
3000
500
1,25
6052985
DRL 600 A4
3000
600
1,25
6052986
Width
Plate thickness
DRL 100 A4
Item no.
6052980
Length
3000
Width
100
Plate thickness
1
DRL 200 A4
Item no.
6052981
Length
3000
Width
200
Plate thickness
1
DRL 300 A4
Item no.
6052983
Length
3000
Width
300
Plate thickness
1
DRL 400 A4
Item no.
6052984
Length
3000
Width
400
Plate thickness
1
DRL 500 A4
Item no.
6052985
Length
3000
Width
500
Plate thickness
1,25
DRL 600 A4
Item no.
6052986
Length
3000
Width
600
Plate thickness
1,25





