GAD design device installation trunking
Type GAD UEL
|Item no. 6115775
|EAN 4012195914075




Item no. / Type
6115775 / GAD UEL
Length
2000 mm
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Base to create design device installation trunking of the GAD series. 45 mm system opening for acceptance of Modul 45 switch and connection devices and appropriate PVC and aluminium covers of the Rapid 45 series. The trunking base can be completed with trunking covers in the "Swing", "Soft" or "Style" design. The GAD OTA cover adapters are essential and must be planned on the trunking section with a max. spacing of 50 cm. A GAD OTD spacer must be placed between the trunking covers. In the as-delivered state, the 45 mm system is closed off with a black trunking cover.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 140 mm |
| Height | 114 mm |
Technical data
| Tabanda montaj deliği | no |
|---|---|
| Usable cross-section | 5880 mm² |
| Halojen İçermez | yes |
| Geçmeli seperatör sayısı | 1 |
| Kablo tutucu mandal | no |
| Koruyucu folyo | yes |
| Kanal bağlantı elemanı | no |
| Simetrik | no |
| Rectangular shape | yes |
| Üst parça sayısı | 1 |
| Rear panel version (inner side) | Continuous C profile |
| Üst parçaların montaj şekli | Internal |
| Cover supplied | yes |
| Kanal genişliği | 45 mm |
| Boyut | 114x140x2000 |
| Surface | Anodised |
| Material | Aluminium |
| Colour | aluminium |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 38,4047 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
OT GAD Swing EL
6115825
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
OT GAD Style EL
6115845
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 6023096
Partition for WDK trunking, trunking height 40 mmType
2371 40
Smallest selling unit: 2 m
2m
m

Item no. 6115825
Swing trunking cover, design trunkingType
OT GAD Swing EL
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 6115835
Soft trunking cover, design trunkingType
OT GAD Soft EL
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
GAD UEL
2000
6115775
GAD UEL
Item no.
6115775
Length
2000



