Grip ISO clip, triple
Type 3040 3
|Item no. 2109018
|EAN 4012195195795



Item no. / Type
2109018 / 3040 3
Clamping range D, min.
6 mm
Clamping range D, max.
16 mm
Colour
Light grey; RAL 7035
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Solid cable fastening through clamping screws, with adhesive base, slot and for screwing to M6 thread.
Use the Impu-Fix ribbon conductor quick adhesive, type 509, to stick the polystyrene clips to masonry and concrete.
Use the Impu-Fix ribbon conductor quick adhesive, type 509, to stick the polystyrene clips to masonry and concrete.
Technical data
Technical data
| Darbeye dayanıklı | evet |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| Expandable | hayır |
| Number of cables/pipes | 3 |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 6 mm |
| Clamping range D, max. | 16 mm |
| Boyut | 6-16mm |
| Material | Polystyrene |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Dimensions
| Dimension d | 31 mm |
|---|---|
| Dimension b | 18 mm |
| Ölçü a1 (mm) | 48 mm |
| Dimension b1 | 4 mm |
| Dimension a | 62 mm |
| Dimension c | 61 mm |
| Dimension e | 38 mm |
| Dimension f | 55 mm |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0629 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Colour
Item no.
3040 3
6
16
Light grey; RAL 7035
2109018
3040 3
Item no.
2109018
Clamping range D, min.
6
Clamping range D, max.
16
Colour
Light grey; RAL 7035
