Joint connector A4
Type GSV 34 A4
|Item no. 6016648
|EAN 4012196120079



Item no. / Type
6016648 / GSV 34 A4
Width
29 mm
Height
24 mm
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4401
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Screwed version of joint connector for mesh cable trays.
Figure: Positioning and quantity of mesh cable tray connectors.
50–150 mm = 2 units
200–300 mm = 3 units
400–450 mm = 4 units
500–600 mm = 5 units
Figure: Positioning and quantity of mesh cable tray connectors.
50–150 mm = 2 units
200–300 mm = 3 units
400–450 mm = 4 units
500–600 mm = 5 units
Including screw of type FRS M6 x 20.
Technical data
Dimensions
| Length | 34 mm |
|---|---|
| Width | 29 mm |
| Height | 24 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | yes |
| Kafes kablo kanalı için uygun | yes |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 28 x 34 |
| Suitable for mesh cable tray wire, min. | 3,9 mm |
| Suitable for mesh cable tray wire, max. | 4,9 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screw connector |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4401 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2345 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (7)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Surface
Material
Item no.
GSV 34 A4
29
24
Bright, treated
Stainless steel 1.4401
6016648
GSV 34 A4
Item no.
6016648
Width
29
Height
24
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4401




