Junction box T100, 4 Modul 45 sockets in cover, 2-pin
Type T 100 4MSD WS
|Item no. 2007825
|EAN 4012195615903



Item no. / Type
2007825 / T 100 4MSD WS
Clear internal dimensions
136x102x57 mm
Giriş sayısı
10
Koruma sınıfı
IP30
Colour
Light grey; RAL 7035
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Termoplastik kablo dağıtım kutuları polipropilen veya polietilen malzemeden imal edilmiştir. Bu iki plastik de çok yumuşaktır ve böylece sadece belirli koşullarda kullanılabilmektedir. Kablolar, bir delme zımbası ile doğrudan duvardan geçirilerek monte edilebilir veya kablolar için geçiş deliği oluşturmak için duvarın öngörülen bir yerinde bıçak ile bir delik açılır.
Clear internal dimensions: 136x102x57 mm
Clear internal dimensions: 136x102x57 mm
Technical data
Dimensions
| Length | 150 mm |
|---|---|
| Width | 116 mm |
| Height | 67 mm |
| Clear internal dimensions | 136x102x57 mm |
Technical data
| Giriş şekli | Strain relief entries for direct penetration |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| Giriş sayısı | 10 |
| Arkadan giriş | evet |
| Şeffaf kapak | hayır |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Anma gerilimi | 500 V |
| Expandable | evet |
| Kapaklı | evet |
| Sealable | evet |
| Type of entry | Cable |
| For Ex zone | Yok |
| Measured insulation voltage Vi | 500 V |
| Maintain electrical functions | Yok |
| Explosion-tested version | hayır |
| Type of housing penetration | Pre-marking |
| Ekranlamalı | hayır |
| Weatherproof | hayır |
| For Ex zone gas | Yok |
| For Ex zone dust | Yok |
| Anma kesiti min. | 2,5 mm² |
| Shape | Rectangular |
| Equipment | Miscellaneous |
| Cover | Not transparent |
| Cover fastening | Screwed |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Aleve dayanıklı | Acc. to VDE 0471/DIN 695 Part 2-1, test temperature 750°C |
| Boyut | 150x116x67 |
| Material | Polypropylene |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,476 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
T 100 2MSD WS
2007821
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 2007821
Junction box T100, 2 Modul 45 sockets in cover, 1-pinType
T 100 2MSD WS
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (6)
Declarations (4)
Certificates (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Clear internal dimensions
Giriş sayısı
Koruma sınıfı
Colour
Item no.
T 100 4MSD WS
136x102x57
10
IP30
Light grey; RAL 7035
2007825
T 100 4MSD WS
Item no.
2007825
Clear internal dimensions
136x102x57
Giriş sayısı
10
Koruma sınıfı
IP30
Colour
Light grey; RAL 7035


