Luminaire support channel 50 FT
Type LTS 50 FT
|Item no. 6075005
|EAN 4012196936014




Item no. / Type
6075005 / LTS 50 FT
Length
6000 mm
Width
50 mm
Plate thickness
1,5 mm
Smallest selling unit: 6 m
6m
m
Description
Perforated luminaire support channel for cable routing and luminaire mounting.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
Technical data
Dimensions
| Length | 6000 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Dimension B | 50 mm |
Technical data
| Connector version | Without connectors |
|---|---|
| Usable cross-section | 22 cm² |
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Boyut | 50x50x6000 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Loads
| Destek aralığı 1,0m | 2,5 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 1,5m | 2 kN/m |
| Destek aralığı 2,0m | 1,2 kN/m |
| Destek aralığı 2,5m | 0,85 kN/m |
| Destek aralığı 3,0m | 0,5 kN/m |
Environmental Data
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,2765 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Plate thickness
Item no.
LTS 50 FT
6000
50
1,5
6075005
LTS 50 FT
Item no.
6075005
Length
6000
Width
50
Plate thickness
1,5



