Magic add-on tee 110 FS
Type RAAM 110 FS
|Item no. 6041920
|EAN 4012195882039



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Add-on tee with quick connector system. For all cable tray types of 110 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 1,25 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Boyut | 110x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
RAAM 110 FS
100
6041920
RAAM 130 FS
300
6041924
Width
RAAM 110 FS
Item no.
6041920
Width
100
RAAM 130 FS
Item no.
6041924
Width
300


