Magic add-on tee 60 A2
Type RAAM 610 A2
|Item no. 6041270
|EAN 4012195878797



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Add-on tee with quick connector system. For all cable tray types of 60 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 1,25 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Boyut | 60x100 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
RAAM 610 A2
100
6041270
RAAM 640 A2
400
6041279
Width
RAAM 610 A2
Item no.
6041270
Width
100
RAAM 640 A2
Item no.
6041279
Width
400



