Magic cross-over 60 A2
Type RKM 630 A2
|Item no. 7027047
|EAN 4012195927655



Item no. / Type
7027047 / RKM 630 A2
Width
300 mm
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cross-over with quick connector system. For all cable tray types of 60 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 300 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 300 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 1,25 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Boyut | 60x300 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
RKM 630 A2
300
7027047
RKM 630 A2
Item no.
7027047
Width
300


