Magic cross-over 60 FT
Type RKM 610 FT
|Item no. 7027021
|EAN 4012195927471



Item no. / Type
7027021 / RKM 610 FT
Width
100 mm
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cross-over with quick connector system. For all cable tray types of 60 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Material thickness, floor plate | 1,25 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Boyut | 60x100 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
RKM 610 FT
100
7027021
RKM 610 FT
Item no.
7027021
Width
100


