Magic straight connector set FS
Type KTSMV 310 FS
|Item no. 6068900
|EAN 4012195889441



Item no. / Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cable tray connector with quick fastening for the screwless connection of perforated cable trays with a side height of 35 mm.
The optimised design means that the connector can be used to create radii and as a length compensation piece for large temperature deviations.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 35x100 |
| Suitable for cable tray system height | 35 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screwless connector |
| Boyut | 35x100x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,8432 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Colour
Item no.
KTSMV 310 FS
100
35
1
100
Çinko grisi
6068900
KTSMV 320 FS
200
35
1
200
zinc
6068902
KTSMV 330 FS
300
35
1
300
Çinko grisi
6068904
Width
Dimension B
Colour
KTSMV 310 FS
Item no.
6068900
Width
100
Height
35
Plate thickness
1
Dimension B
100
Colour
Çinko grisi
KTSMV 320 FS
Item no.
6068902
Width
200
Height
35
Plate thickness
1
Dimension B
200
Colour
zinc
KTSMV 330 FS
Item no.
6068904
Width
300
Height
35
Plate thickness
1
Dimension B
300
Colour
Çinko grisi


