Mesh cable tray connector A2
Type K 11 262 A2
|Item no. 6016367
|EAN 4012196359899



Item no. / Type
6016367 / K 11 262 A2
Width
40 mm
Height
24 mm
Boyut
60x40
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Screwed version of joint connector for mesh cable trays.
Including screw of type FRS M6 x 20.
Technical data
Dimensions
| Length | 60 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 24 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | yes |
| Kafes kablo kanalı için uygun | yes |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 60 x 40 |
| Suitable for mesh cable tray wire, min. | 3,9 mm |
| Suitable for mesh cable tray wire, max. | 4,9 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 60x40 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3302 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Boyut
Surface
Material
Item no.
K 11 262 A2
40
24
60x40
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
6016367
K 11 262 A2
Item no.
6016367
Width
40
Height
24
Boyut
60x40
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301



