Mounting support for data technology connection sockets, system length 165 mm
Type MTU 2
|Item no. 7407836
|EAN 4012195113287



Item no. / Type
7407836 / MTU 2
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Mounting support for installation of two cover plates and strain relief. Use instead of a UT3 mounting box.
Technical data
Dimensions
| Length | 162 mm |
|---|---|
| Width | 76 mm |
Technical data
| Bağlantı seçeneği | 2 support plates and strain relief |
|---|---|
| Etiket alanı | no |
| Çekme yükü azaltma imkanı | yes |
| Zemin kaplayıcı döşeme altı kablo kanalı için uygundur | yes |
| Zemin ile aynı seviyedeki kapalı döşeme altı kablo kanalı için uygundur | yes |
| Sıva üstü kasa için montaj deliği | no |
| Monte edilebilir cihaz sayısı | 2 |
| Conta montaj seçeneği | no |
| Üst parçayı alt parçadan ayrı tutma seçenekleri | no |
| Taban sacı | no |
| Suitable for underfloor ducts | yes |
| Suitable for cavity floor installation | yes |
| Suitable for raised floor installation | yes |
| Lowerable to be flush-floor | no |
| Depth | 11,4 mm |
| With floor covering recess | no |
| Floor covering protection frame | no |
| Number of strain reliefs | 0 |
| Heavy-duty version | no |
| Version for | Support shape |
| Fastening type | Screw-on |
| Boyut | 165x76x12 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | Jet black; RAL 9005 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,6242 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
MTU 2
7407836
MTU 2
Item no.
7407836

