MS4121 mounting rail, slot 22 mm, double, FT, perforated
Type MS4142P3000FT
|Item no. 1122944
|EAN 4012195697794



Item no. / Type
Length
Width
Height
Material thickness
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Heavy-duty profile/mounting rail with continuous perforation in base, slot width 22 mm. Double version, i.e. two profile rails are interconnected on the base (clinched).
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 41 mm |
| Height | 42 mm |
| Dimension L | 3000 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | hayır |
|---|---|
| Yarık uzunluğu | 22 mm |
| Material thickness | 2 mm |
| Statik değer A | 3,3 cm² |
| Statik değer Iy | 5,38 cm⁴ |
| Statik değer Iz | 9,02 cm⁴ |
| Statik değer Wy | 1,28 cm³ |
| Statik değer Wz | 0,25 cm³ |
| Hole size | 14x28 |
| Profile shape | C profil |
| Delik türü | Delikli dayanak |
| With toothing | evet |
| Version for | İkili profil |
| Boyut | 3000x41x42 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 6,5375 kg CO2e / 1 Metre |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
2056U 22 FT
1175211
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece

Item no. 1175211
Clamp clip, single, FT plastic pressure troughType
2056U 22 FT
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Material thickness
Surface
Item no.
MS4142P3000FT
3000
41
42
2
Hot-dip galvanised
1122944
MS4142P6000FT
6000
41
42
2
Hot-dip galvanised
1122945
Length
MS4142P3000FT
Item no.
1122944
Length
3000
Width
41
Height
42
Material thickness
2
Surface
Hot-dip galvanised
MS4142P6000FT
Item no.
1122945
Length
6000
Width
41
Height
42
Material thickness
2
Surface
Hot-dip galvanised




