OKB supply trunking
Type OKB E 25085 ON
|Item no. 7403811
|EAN 4012195845942




Item no. / Type
7403811 / OKB E 25085 ON
Length
2000 mm
Width
210 mm
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Ready-to-mount trunking unit for cable routing, consisting of a trunking base with two covers. The scope of delivery contains two lid butt seals and one connector. For height adjustment, six height adjustment units are required. Load capacity up to a maximum of 5 kN. The trunking unit can be supplemented with an adjustable floor covering contact profile for screed limitation in areas of door frames and in front of radiator niches.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 210 mm |
| Height | 93 mm |
| Dimension h | 85 mm |
Technical data
| Usable cross-section | 11000 mm² |
|---|---|
| Yol sayısı | 1 St. |
| Enine kesit Hat a | 11008 mm² |
| Seviye ayarı aralığı min. | 0 mm |
| Asgari zemin yüksekliği | 85 |
| Sıva üstü kasa için montaj deliği | no |
| Conta montaj seçeneği | no |
| Üst parçayı alt parçadan ayrı tutma seçenekleri | yes |
| Taban sacı | yes |
| Zemin bakımı | Dry |
| Potansiyel dengelemeli | no |
| Üst parça sökülebilir | yes |
| Geçmeli kapak tespitlemesi | no |
| Montaj deliği kapağı | no |
| Seperatörlü | no |
| Uygun olduğu genleşme derzi | no |
| Çıkıntı var | yes |
| Bağlantı delikli | no |
| Vertical load, small area | to 3,000 N |
| Vertical load, large area | to 5,000 N |
| Mounting opening | Without |
| Boyut | 2000x73x85 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Separating retainer fastening | Plug |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 57,4358 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
OKB BS BL
7403883
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 7403883
Drilling template for trunking with brush barType
OKB BS BL
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Item no.
OKB E 25085 ON
2000
210
7403811
OKB E 25085 ON
Item no.
7403811
Length
2000
Width
210



