proQuick clip, light grey
Type PQ-10 LGR
|Item no. 2147302
|EAN 4012197396107



Item no. / Type
Anma boyutu/ Metin
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Highly stressable clip for accepting plastic or metal electrical and sanitary pipes as well as the electrical installation pipe Quick pipe. Universal fastening options on walls, ceilings and steel constructions, both indoors and outdoors. Flexible clamping range of several millimetres. Toolless pipe mounting. Connectable to each other to Ø 28 mm, also with OBO Quick clip or starQuick clip. For variable distances and clip quantity mountable on a profile rail.
Technical data
Technical data
| Anma boyutu/ Metin | 10 |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| UV-resistant | evet |
| Expandable | evet |
| Closed | evet |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Kırılma yükü | 0,5 kN |
| With inlay | hayır |
| Fastening type | Vida deliği |
| Pipe/cable diameter, min. | 9,5 mm |
| Pipe/cable diameter, max. | 12 mm |
| Clamping range D, min. | 9,5 mm |
| Clamping range D, max. | 12 mm |
| Boyut | 9,5-12mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Anma boyutu/ Metin
Item no.
PQ-20 LGR
20-23
2147310
PQ-40 LGR
40-44
2147320
PQ-10 LGR
10
2147302
PQ-12 LGR
12-14
2147304
PQ-15 LGR
15-16
2147306
PQ-17 LGR
17-19
2147308
PQ-25 LGR
25-28
2147312
PQ-28 LGR
28-32
2147314
PQ-32 LGR
32-35
2147316
PQ-36 LGR
35-40
2147318
PQ-47 LGR
45-50
2147324
PQ-51 LGR
50-54
2147326
PQ-59 LGR
59-65
2147328
Anma boyutu/ Metin
PQ-20 LGR
Item no.
2147310
Anma boyutu/ Metin
20-23
PQ-40 LGR
Item no.
2147320
Anma boyutu/ Metin
40-44
PQ-10 LGR
Item no.
2147302
Anma boyutu/ Metin
10
PQ-12 LGR
Item no.
2147304
Anma boyutu/ Metin
12-14
PQ-15 LGR
Item no.
2147306
Anma boyutu/ Metin
15-16
PQ-17 LGR
Item no.
2147308
Anma boyutu/ Metin
17-19
PQ-25 LGR
Item no.
2147312
Anma boyutu/ Metin
25-28
PQ-28 LGR
Item no.
2147314
Anma boyutu/ Metin
28-32
PQ-32 LGR
Item no.
2147316
Anma boyutu/ Metin
32-35
PQ-36 LGR
Item no.
2147318
Anma boyutu/ Metin
35-40
PQ-47 LGR
Item no.
2147324
Anma boyutu/ Metin
45-50
PQ-51 LGR
Item no.
2147326
Anma boyutu/ Metin
50-54
PQ-59 LGR
Item no.
2147328
Anma boyutu/ Metin
59-65
