PYROPLUG® Peg plugs
Type FBA-SN65
|Item no. 7202553
|EAN 4012196434503



Item no. / Type
Dimension d
Dimension d min.
Açıklık için min.
Açıklık için maks.
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Description
Plug for cable insulation.
Protect the FBA plugs against water in order to guarantee safe foaming in case of fire.
Protect the FBA plugs against water in order to guarantee safe foaming in case of fire.
Technical data
Dimensions
| Height | 70 mm |
|---|---|
| Dimension d | 65 mm |
| Dimension d min. | 75 mm |
Technical data
| Diameter | 65 mm |
|---|---|
| Accessories required | yes |
| Fire protection version | Foam plug |
| Shape | Round |
| Açıklık için min. | 55 mm |
| Açıklık için maks. | 65 mm |
| Boyut | Ø65x70mm |
| Material | Permanently elastic, closed-pore foam |
| Colour | Brown |
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Dimension d min.
Açıklık için min.
Açıklık için maks.
Item no.
FBA-SN65
65
75
55
65
7202553
FBA-SN78
78
87
68
78
7202557
FBA-SN107
107
117
97
107
7202561
FBA-SN122
122
132
112
122
7202565
FBA-SN134
134
144
124
134
7202569
FBA-SN165
165
175
155
165
7202573
FBA-SN200
200
210
190
200
7202577
FBA-SN250
250
260
240
250
7202581
Dimension d
Dimension d min.
Açıklık için min.
Açıklık için maks.
FBA-SN65
Item no.
7202553
Dimension d
65
Dimension d min.
75
Açıklık için min.
55
Açıklık için maks.
65
FBA-SN78
Item no.
7202557
Dimension d
78
Dimension d min.
87
Açıklık için min.
68
Açıklık için maks.
78
FBA-SN107
Item no.
7202561
Dimension d
107
Dimension d min.
117
Açıklık için min.
97
Açıklık için maks.
107
FBA-SN122
Item no.
7202565
Dimension d
122
Dimension d min.
132
Açıklık için min.
112
Açıklık için maks.
122
FBA-SN134
Item no.
7202569
Dimension d
134
Dimension d min.
144
Açıklık için min.
124
Açıklık için maks.
134
FBA-SN165
Item no.
7202573
Dimension d
165
Dimension d min.
175
Açıklık için min.
155
Açıklık için maks.
165
FBA-SN200
Item no.
7202577
Dimension d
200
Dimension d min.
210
Açıklık için min.
190
Açıklık için maks.
200
FBA-SN250
Item no.
7202581
Dimension d
250
Dimension d min.
260
Açıklık için min.
240
Açıklık için maks.
250









