PYROPLUG® Shell drill crown insulation
Type FBA-D100
|Item no. 7202624
|EAN 4012196142811



Item no. / Type
Dimension L
Açıklık için min.
Açıklık için maks.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Pipe shell for cable insulation consisting of a one-part, hard pipe sleeve and two soft plugs with a 500 mm diameter. Protect the pipe sleeves and plugs against water in order to guarantee safe foaming in case of fire. Application in interior areas.
Technical data
Dimensions
| Length | 100 mm |
|---|---|
| Width | 78 mm |
| Dimension L | 100 mm |
Technical data
| Diameter | 76 mm |
|---|---|
| Accessories required | yes |
| Fire protection version | Box body |
| Shape | Round |
| Açıklık için min. | 78 mm |
| Açıklık için maks. | 100 mm |
| Boyut | Ø78x100mm |
| Material | Permanently elastic, closed-pore foam |
| Colour | Red |
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (2)
Certificates (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Açıklık için min.
Açıklık için maks.
Item no.
FBA-D100
100
78
100
7202624
FBA-D150
150
78
100
7202628
Dimension L
FBA-D100
Item no.
7202624
Dimension L
100
Açıklık için min.
78
Açıklık için maks.
100
FBA-D150
Item no.
7202628
Dimension L
150
Açıklık için min.
78
Açıklık için maks.
100










