Ramming pile, free-standing system
Type RP 1800 FT
|Item no. 5900106
|EAN 4012197394141



Item no. / Type
Length
DELIVERY TIME ON REQUEST
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Ramming pile as a bracket for pre-mounted supports to mount free-standing photovoltaic systems. Mounting in the earth through ramming.
Technical data
Dimensions
| Length | 1800 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 102,5 mm |
Technical data
| Surface | Hot-dip galvanised |
|---|---|
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
| Cable duct, integrated | no |
| Cable duct optional | no |
| Section modulus Sx | 16950 mm³ |
| Section modulus Sy | 11000 mm³ |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 19,7251 kg CO2e / 1 Adet |
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
VT 10S FT
5901550
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
VT 10M FT
5901552
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
VT 10L FT
5901554
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
VT 25S FT
5901556
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
VT 25M FT
5901558
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
VT 25L FT
5901560
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Type
VT 10S FT
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Type
VT 10M FT
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Type
VT 10L FT
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
RP 1800 FT
1800
5900106
RP 2300 FT
2300
5900110
Length
RP 1800 FT
Item no.
5900106
Length
1800
RP 2300 FT
Item no.
5900110
Length
2300






