Series pressure clip, light grey
Type 2037 3-7 LGR
|Item no. 2250071
|EAN 4012195221296




Item no. / Type
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Kabloların, hatların ve boruların tekli olarak tespit edilmesi için genel amaçlı kelepçe, tüm ölçüler birlikte kullanılabilir, kendinden yapışkanlı ayaklı, uzun delikli ve M6 vida dişine vidalanabilir.
*3 ila 7 arasındaki boyutlar, çivi çakma aparatı için uygun değildir.
*3 ila 7 arasındaki boyutlar, çivi çakma aparatı için uygun değildir.
Technical data
Technical data
| Darbeye dayanıklı | hayır |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| Expandable | evet |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 3 mm |
| Clamping range D, max. | 7 mm |
| Boyut | 3-7mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Dimensions
| Dimension A | 14,5 mm |
|---|---|
| Dimension H1 | 7,5 mm |
| Dimension F | 6 mm |
| Dimension H2 | 15,5 mm |
| Dimension H3 | 19,5 mm |
| Dimension d min. | 3 mm |
| Dimension d max. | 7 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0136 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Colour
Item no.
2037 3-7 LGR
3
7
Light grey; RAL 7035
2250071
2037 6-13 LGR
6
13
Light grey; RAL 7035
2250136
2037 12-20 LGR
12
20
Light grey; RAL 7035
2250209
2037 16-24 LGR
16
24
Light grey; RAL 7035
2250241
2037 18-30 LGR
18
30
Light grey; RAL 7035
2250306
2037 27-43 LGR
27
43
Light grey; RAL 7035
2250438
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
2037 3-7 LGR
Item no.
2250071
Clamping range D, min.
3
Clamping range D, max.
7
Colour
Light grey; RAL 7035
2037 6-13 LGR
Item no.
2250136
Clamping range D, min.
6
Clamping range D, max.
13
Colour
Light grey; RAL 7035
2037 12-20 LGR
Item no.
2250209
Clamping range D, min.
12
Clamping range D, max.
20
Colour
Light grey; RAL 7035
2037 16-24 LGR
Item no.
2250241
Clamping range D, min.
16
Clamping range D, max.
24
Colour
Light grey; RAL 7035
2037 18-30 LGR
Item no.
2250306
Clamping range D, min.
18
Clamping range D, max.
30
Colour
Light grey; RAL 7035
2037 27-43 LGR
Item no.
2250438
Clamping range D, min.
27
Clamping range D, max.
43
Colour
Light grey; RAL 7035

