Straight connector Rd 6−10 mm Cu
Type 237 N CU
|Item no. 5328284
|EAN 4012195453673




Item no. / Type
5328284 / 237 N CU
Uyumluluk
Rd 6-10 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
• With 4 hexagonal bolts M6 x 12
• Complies with the requirements of VDE 0185-305-3 (IEC/EN 62305-3)
• Complies with the requirements of VDE 0185-305-3 (IEC/EN 62305-3)
Technical data
Technical data
| Ayırma plakası | no |
|---|---|
| Type of fastening screw | Hexagonal bolt |
| Type of connector | Connectors |
| Suitable for connection | Miscellaneous |
| Lightning current carrying capacity | H/100 kA |
| Round conductor diameter, conductor 1, min. | 6 mm |
| Round conductor diameter, conductor 1, max. | 10 mm |
| Round conductor diameter, conductor 2, min. | 6 mm |
| Round conductor diameter, conductor 2, max. | 10 mm |
| Uyumluluk | Rd 6-10 mm |
| Boyut | 6-10mm |
| Material | Copper |
| Clamping range, min. | 6 mm |
| Clamping range, max. | 10 mm |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2667 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Uyumluluk
Item no.
237 N CU
Rd 6-10
5328284
237 N CU
Item no.
5328284
Uyumluluk
Rd 6-10



