Straight connector set FS
Type RV 607 FS
|Item no. 6068150
|EAN 4012196897070



Item no. / Type
Width
Height
Plate thickness
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Quick connector set for straight, screwless connections of cable trays and fittings with a side height of 60 mm.
The continuous earthing connection is guaranteed without a screw connection.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 75 mm |
| Height | 60 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,75 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 200 x 58,7 |
| Suitable for cable tray system height | 60 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screwless connector |
| Boyut | 60x75 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,472 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Plate thickness
Colour
Item no.
RV 605 FS
50
60
0,75
zinc
6068146
RV 607 FS
75
60
0,75
Çinko grisi
6068150
RV 610 FS
100
60
0,75
zinc
6068154
RV 615 FS
150
60
0,75
Çinko grisi
6068162
RV 620 FS
200
60
0,75
zinc
6068170
RV 630 FS
300
60
0,75
Çinko grisi
6068189
RV 640 FS
400
60
0,75
zinc
6068197
RV 650 FS
500
60
0,75
Çinko grisi
6068200
RV 660 FS
600
60
0,75
zinc
6068219
Width
Colour
RV 605 FS
Item no.
6068146
Width
50
Height
60
Plate thickness
0,75
Colour
zinc
RV 607 FS
Item no.
6068150
Width
75
Height
60
Plate thickness
0,75
Colour
Çinko grisi
RV 610 FS
Item no.
6068154
Width
100
Height
60
Plate thickness
0,75
Colour
zinc
RV 615 FS
Item no.
6068162
Width
150
Height
60
Plate thickness
0,75
Colour
Çinko grisi
RV 620 FS
Item no.
6068170
Width
200
Height
60
Plate thickness
0,75
Colour
zinc
RV 630 FS
Item no.
6068189
Width
300
Height
60
Plate thickness
0,75
Colour
Çinko grisi
RV 640 FS
Item no.
6068197
Width
400
Height
60
Plate thickness
0,75
Colour
zinc
RV 650 FS
Item no.
6068200
Width
500
Height
60
Plate thickness
0,75
Colour
Çinko grisi
RV 660 FS
Item no.
6068219
Width
600
Height
60
Plate thickness
0,75
Colour
zinc


