Support claw
Type TGK 30 42 FT
|Item no. 6018963
|EAN 4012196014415



Item no. / Type
6018963 / TGK 30 42 FT
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Support claw with truss-head bolt, type FRS M10 x 25 for mounting on the IS 8 support.
Can also be used in conjunction with the heavyweight ladder, type SLS 80.
Technical data
Dimensions
| Length | 56 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 42 mm |
Technical data
| Dimension | 56 x 30 |
|---|---|
| Dimension | 56x30 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
0,4518 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,4518 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
TGK 30 42 FT
6018963
TGK 30 42 FT
Item no.
6018963


